in ,

Tüm Zamanların En İyi Boksörleri

1. Muhammed Ali

Muhammed Ali, önceki adı: Cassius Marcellus Clay Jr., Amerikalı Müslüman profesyonel boksör. Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali, kariyeri boyunca yaptığı maçların yalnızca 5 tanesini kaybetmiştir.

2. Sugar Ray Robinson

Sugar Ray Robinson, Amerikalı profesyonel boksör. Gelmiş geçmiş en iyi boksörlerden biri olarak gösterilmektedir. International Boxing Hall of Fame’e 1990 yılında girmiştir. Amatör olarak 85-0’lık bir serisi vardır ve bu maçların 69’unu nakavt ile kazanmıştır.

3. Mike Tyson

Michael Gerard Tyson Müslüman olduktan sonraki adı Malik Abdul Aziz Boks tarihinde tüm zamanların en asi oyuncusu olarak tanınmaktadır.

4. Manny Pacquiao

Emmanuel “Manny” Dapidran Pacquiao, Velter sıklet dünya şampiyonu profesyonel Filipinli boksör. 32 yaşındayken Filipinler Temsilciler Meclisine seçildi. Sinema oyunculuğu ve basketbol oyunculuğu dahil, emekli bir şarkıcıdır.

5. Rocky Marciano

Rocky Marciano, İtalyan asıllı yenilgisiz dünya ağır siklet boks şampiyonu Amerikalı boksör. Rocky filmine de esin kaynağı olan boksör gençlik yıllarında kömür dağıtım şirketinin kamyonlarında nakliyecilik yapmış, hendek kazmış, demiryolu işçiliği yapıştır. 2.Dünya savaşında ABD ordusunda savaş malzemeleri taşımıştır.

6. Floyd Mayweather Jr.

Floyd Mayweather Jr. poses on the scales during the official weigh-in at the MGM Grand Hotel in Las Vegas, Friday, May 2, 2014. Mayweather is to face Marcos Maidana in a welterweight title fight on Saturday. (AP Photo/Chris Carlson)

Floyd Mayweather, Jr., Tüm zamanların en iyi boksörlerinden biri olarak görülen, Profesyonel boksta, WBA’da Valter sıklet, Süper Valter Sıklet, WBC’de Velter Sıklet, Süper Velter Sıklet ve WBO’da Velter Sıklette kemer sahibi Amerikalı boksör.

7. Sugar Ray Leonard

Ray Leonard, Amerikalı eski profesyonel boksör, motivasyonel konuşmacı ve ara sıra aktördür.

8. Joe Louis

1937’den 1949’a kadar dünya ağır siklet şampiyonu oldu ve tüm zamanların en iyi ağır boksörlerinden biri olarak kabul edildi.

9. Roy Jones Jr.

Roy Levesta Jones Jr., Amerikan eski profesyonel boksör, boks yorumcusu, boks antrenörü, rapçi ve çifte Amerikan ve Rus vatandaşlığı tutan bir aktördür. 1989’dan 2018’e kadar boks yapmıştır.

10. George Foreman

George Edward Foreman, Amerikalı eski Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ve Olimpiyat altın madalyalı boksör. 1994’te 45 yaşında, Michael Moorer’ı nakavt ederek “en yaşlı ağır sıklet boks şampiyonu oldu. Ring dergisi tarafından tüm zamanların en büyük 25 dövüşçüsünden biri seçildi.

Ne düşünüyorsun?

356 points
Upvote Downvote
Uzman

Yazar Blog Kedi

Okuduğunuz makaleleri patileriyle yazan kedi, işte o benim!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Tüm Zamanların En İyi 10 Filmi

Bağımlılık yaratmak için Sosyal Medya uygulamalarının kullandığı gizli tasarım araçları