in ,

Muhtemelen Duymadığınız 10 Büyüleyici Atlantik Adası

Atlantik, Geniş okyanus kıtaları birbirinden ayırırken, aynı zamanda yüzlerce küçük adaya sahiptir. Çeşitli nedenlerle ziyaretçileri çeken on yer seçtik. Kumlu plajlardan uzak ve el değmemiş doğaya!

listeyi kaydırın ve favorilerinizi seçin!

10. Tristan da Cunha

Volkanik kökenli adalardan oluşan ve dünyanın üzerinde yerleşim olan karaya en uzak adadır. Portekizli bir kaşif olan ve 1506’da adayı keşfeden Tristão da Cunha’nın adını almıştır. Ada sadece 302 kişilik bir nüfusa sahiptir.

İnsanların zar zor dokunduğu eşsiz bir yer. Turizm özellikle gelişmemiş, bu yüzden bir meydan okumaya hazır maceracıları çekebilir.

9. Porto Santo, Portekiz

Madeira’nın 43 km kuzeydoğusunda bulunan ıssız Porto Santo, 15. yüzyılın başlarında keşfedilmiş. Tıpkı Madeira takımadaları gibi Porto Santo da kayalıktır, heykel kum dalgaları, güzel engebeli ve kumlu plajları ile. Başkent Vila Baleira, bir zamanlar Kristof Kolomb’un kendisi için evdi. Müzesi, adada alışveriş yapmak için de en iyi yer olan kentte bulunuyor.

Ada “keşfedilmemiş” Avrupa tatil beldesi olarak bilinir ve güzel fakat sakin bir ortamda rahatlamak isteyen ziyaretçileri çeker. Golf sahaları ve binicilik en sevilen aktiviteler arasındadır.

8. Fernando De Noronha, Brezilya

Takımadalar, Brezilya kıyılarına 354 km (220 mi) uzaklıkta bulunan 21 adadan oluşur. Güney Ekvator Akımı nedeniyle su çok ılıktır ve 40 m derinlikte elbisesiz dalış mümkündür. Deniz manzarası tünelleri, kanyonları ve kayaları barındırarak deneyimi daha da heyecanlandırıyor.

Su berraktır, görünürlük 50 metreye kadar çıkar ve zengin deniz yaşamı muhteşemdir. Ve yağışlı sezonun takımadaları devraldığı Mart ve Ağustos ayları hariç, yılın çoğu zamanında gitmeye değer.

7. Kanarya Adaları, İspanya

Takımadalar okyanusa dağılmış bir grup adadan oluşur. La Palma ve Tenerife, çok sayıda plajın, bozulmamış doğanın ve kusursuz tesislerin tadını çıkarmak için buraya gelen turistler arasında en popüler olanıdır.

Adalar, mükemmel bir konaklama ve hizmetin yanı sıra bozulmamış güzel doğanın da arzu edilen bir tatil yeri olmasını sağlamaktadır.

6. Newfoundland

Atlantik Okyanusu’ndaki büyük Kanada adası, şaşırtıcı bir doğaya sahiptir. Dağlardan ve dramatik sahil şeridinden kalın ormanlara ve nesli tükenmekte olan türlere kadar – ada keşif ve keşfetmeye istekli olanları çekiyor.

Ada, yürüyüş ayakkabılarını giyip yola çıkmak isteyen maceraperestleri kendine çekiyor!

5. Azorlar, Portekiz

Takımadalar, Portekiz’in özerk bölgelerinden biridir ve Atlantik Okyanusu’ndaki anakaraya 1360 km (850 mil) uzaklıktadır. Volkanik kökenleri çarpıcı manzara, bereketli toprak ve gür yeşilliklerle sonuçlanır. Okyanusun 600 km (372 mil) uzağına dağılmış dokuz ada, takımadalara aittir. Bunların dokuzunun da nefes kesen yerleri var ve doğanın Azorlar’ın en büyük cazibesi olması, turizmi geliştirdi.

Ziyaretçiler çeşitli ek etkinlikleri bulabilir ve tadını çıkarabilirler: golf sahaları, dalış, banyo, doğa yürüyüşü, yelken, safariye çıkmak, balık tutmak, büyük şehirlerde şık bir gece hayatının tadını çıkarmak veya küçük şehirlerde sakin bir zaman geçirmek veya dinlenmek isteyenler için ideal.

4. Barbados

El değmemiş ada ülkesi, yıl boyunca sıcak havalara sahiptir. Eşsiz kültürü İngiliz, Afrika ve Batı Hint köklerinden geliyor. Bu nedenle, Barbados kendine özgü bir mimariye, mutfağa, müziğe ve dansa sahip. Turistler tarihi mirası, mağazaları, gece hayatını ve doğal güzelliğini keşfedebilir.

Yaz oldukça nemli olabilir, ilkbahar ise en iyi mevsimdir – kuru ve ılıktır.

3. Faroe Adaları

Danimarka Krallığı’nın egemenliği altındaki 18 adadan oluşan grup, muhteşem doğası ile büyüleyicidir. Egemenliğe rağmen, 50.000 insanı, dilini ve kültürünü korumuştur. Kentler, manzaraya katkıda bulunan renkli evlerle temiz ve çekici.

Burası harika manzaralar, sessiz bir atmosfer ve huzur sunan gerçekten güzel ve uzak bir yer.

2. Grönland

Ada uzak, soğuk ve karanlık. Ve ayrıca inanılmaz doğasını, vahşi yaşamını ve Inuit kültürünü koruyan bir ülke. Buz ve karın nefes kesici bir manzara yarattığı ve gelenekleri şekillendirdiği bir yer.

Buz diyarı muhteşem bir yerlere sahip, başka hiçbir yerde doğal mucizeler görülmemiş. Adayı tekne, kayık veya köpek kızağı ile keşfedin.

1. İzlanda

Devasa ada, gözde yerlerden biri – fotoğrafçılar, maceracılar ve kaşifler, oradaki doğaüstü manzaraya hayranlıkla bakıyor. Buzullara, şelalelere, şaşırtıcı dağlara ve volkanlara sahiptir – İzlanda her zaman etkilemeye devam edecek.

Ne düşünüyorsun?

1201 points
Upvote Downvote
Uzman

Yazar Blog Kedi

Okuduğunuz makaleleri patileriyle yazan kedi, işte o benim!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Bisiklet sürmek erkek cinsel organlarına gerçekten zarar veriyor mu?