in

Facebook Profilinizden Hemen Silmeniz Gereken 10 Şey

Facebook ve diğer sosyal ağ siteleri, web’deki gizliliğimiz için ciddi bir risk oluşturmaktadır.

Dünyanın dört bir yanından 87 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerini topladığı Cambridge Analytica skandalı bize bir şey öğretti ise, sosyal medya sitelerine özel bilgilerimizi korumak için güvenemeyiz (ve yapmamalıyız). , iyi, güzel.. Sağol Zuckerberg.

Bu nedenle, Facebook hesabınızı korumayı planlıyorsanız, aşağıdaki bilgileri gerçekten profilinizden çıkarmayı düşünmelisiniz.

1. Doğum günün

Doğum gününüze erişebilmek,kişisel bilgilerinize ve hatta banka hesap bilgilerinize erişilmesini kolaylaştırır.

2. Telefon Numaranız

Tüm Facebook arkadaşlarınızda (veya profilinize bakan kişilerin) telefon numaranızın olmasını ister misiniz? Eğer hayır ise, o zaman çıkar!

3. Küçük Çocukların Fotoğrafları

“Çocuklar daha sonraki bir tarihte kendileri hakkında ne tür bilgiler görmek isterler?” Çocuklar, fotoğraflarının çeşitli sosyal medya sayfalarına sıçramasını istemeyebilir.

4. Çocuğunuzun Okula Gittiği Yer

Basitçe söylemek gerekirse, seks suçlularının veya çocuk tacirlerinin çocuklarınızı bulmasını kolaylaştırmayın. Yapmayın!.

5. Yer Hizmetleri

TechCrunch, 2015 yılında 500 milyondan fazla insanın Facebook’u yalnızca cep telefonlarından kullandığını bildirdi. Aynı sayı, konumlarını internette yayınlayabilir, yani tehdit oluşturanlar da dahil olmak üzere, nerede olduğunuzu öğrenebilir.

6. Müdürünüz veya Patronunuz

Gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak, patronunuz profilinize yazdığınız her şeyi görebilir – işinizde sıkıntıya girdiğiniz zamanlar da dahil.

7. Tatile Ne Zaman ve Nereye Gittiğiniz

Ayşe, Fethiye Ölü Denizde Tatilde. Benzeri bir konum bildirimi veya instagramda story atarken biraz daha dikkatli olmakta fayda var bir nevi evde değilim eve rahatlıkla girebilirsiniz şeklinde bir davetiyeye dönüşebilir.

This Is Money‘ye göre , tatilde mülkleri çalınan gezginler, sosyal medya sayfalarına tatil planlarını göndermişlerse sigorta taleplerini kabul etmeme riskiyle karşı karşıya.

8. Konumunuzu Etiketleme

Bulunduğunuz yeri evde etiketlerseniz, temel olarak adresinizi vermiş olursunuz.

9. Kredi Kartı Bilgileriniz

Bu oldukça açıklayıcı, ancak hiçbir zaman finansal bilgileri sosyal medyada paylaşmayın. Ki paylaşan kişiler varsa zaten büyük ihtmial bu yazıyı okumuyordur.

10. Biletinizin Resimleri

Biniş kartınızdaki barkod, havayolu şirketine verdiğiniz kişisel bilgileri bulmak için kullanılabilir.

Ne düşünüyorsun?

180 points
Upvote Downvote
Uzman

Yazar Blog Kedi

Okuduğunuz makaleleri patileriyle yazan kedi, işte o benim!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

70’in üzerinde seri katili öldüren adam, şimdi özgürce dolaşıyor.

Ünlülerin Fotoğraflarını Taklit Eden Kadın